Marsikje na internetu sem zasledil ta tako imenovan "Nanofish akvarij." Za izdelavo sem se odločil predvsem iz praktičnih razlogov, da bom imel namensko posodo za jedkanje, katera je tudi učinkovita. Zakaj ime "Nanofish akvarij"? Na internetu nisem zasledil uporabnega podatka, predvidevam pa, da zaradi Nano ribe (Nano Fish) katera je majhna in bi jih tako majhen akvarij že zadostoval.
Načrtovanje
Najprej sem si zamislil obliko in mere ter skiciral v brezplačnem 3D programu Google SketchUp.
Priprava stekla
Steklo je potrebno dobro očistiti umazanij, da se lahko silikon dobro oprime stekla. Umazanijo dobro očistimo z acetonom ter na tanko zlepimo z univerzalnim ali katerim drugim silikonom za steklo.
Stojalo
S prejšnjim korakom je bil akvarij kot del končan, počakati je le potrebno cca. 24 h, da se silikon dodobra posuši. Sedaj moramo le še izdelati stojalo na katerem bo akvarij med jedkanjem stabilen.
Zračni mehurčki
Za Nanofish akvarij potrebujemo zračno črpalko, katera bo ustvarjala mehurčke kateri bodo pospešili odnašanje bakra s ploščice ter kroženje tekočine. Črpalka je lahko ena izmed najslabših, sam sem kupil črpalko ELITE799 za zgolj 7,9 €. Potrebujemo še kos cevi za zrak ter nekaj kar bi ustvarilo mehurčke. Pri projektu sem pazil, da sem čim več materiala recikliral. Za ustvarjanje mehurčkov sem na eni strani cevko stopil ter s klešči stisnil in s tem cev zaprl. Cev sem z iglo naluknjal vzdolž cca. 10 cm ter jo vpel v staro tubo integriranih vezij, katera se dobro prilega meram akvarija.
Testiranje in prvo jedkanje
Nanofish akvarij je s tem zaključen, potrebno ga je le še preizkusiti. Najprej dodamo vodo, saj si ne želimo, da bi nam pri testu v primeru slabega tesnenja stekla kislina. Po uspešnem testu preizkusimo z jedkanjem.
Prenos
Prenos datotek tega projekta.
Načrti za akvarij